مصالح سبز

معرفی بلوک اتوکلاو

 بلوک aac یا بلوک اتوکلاو شده مخفف عبارت “Autoclaved Aerated Concrete” به اسم بلوک متخلخل شناخته می‌شوند.

این بلوک‌ها باتوجه‌به مقاومت فوق‌العاده و مزایای منحصربه‌فردی که دارند، به‌جای بلوک‌های سنتی مانند بلوک سیمانی، بتنی و آجرها استفاده می‌شوند.

 بتن هوادار اتوکلاو شده (بتن سبک گازی) به‌اختصار A.A.C نامیده می‌شود. این محصول نوع مخصوصی از بتن سبک متخلخل است که از مواد با پایه سیمان، آهک و سیلیس ساخته می‌شود. این محصول شامل دو فرایند ایجاد تخلخل در دوغاب مخلوط پودر سیلیس و سیمان و آهک و عمل‌آوری بتن حاصله توسط اتوکلاو است. مواد چسبنده که سیمان و آهک هستند در فرایند اتوکلاو، با مصالح سیلیسی واکنش نشان داده و سیلیکات کلسیم هیدراته تولید می‌کنند. این مخلوط سیلیکاته خاصیت چسبانندگی فوق‌العاده‌ای دارد.

ساختار متخلخل A.A.C با واکنش آهک آزاد حاصل از ترکیبات پودر آلومینیوم، سیمان و آهک بوجود می‌آید. خواص حرارتی مناسب (عایق حرارتی) و نسبت مقاومت به جرم حجمی زیادتری نیز نسبت به دیگر انواع بتن دارد. محصول به دست آمده بعد از اتوکلاو (پخت در گرما و فشار زیاد) نیاز به عمل آوری دیگری نداشته و قطعات تولید شده، می‌توانند بعد از سرد شدن مورد استفاده قرار گیرند.

 تاریخچه بلوک اتوکلاو شده:

 بلوک اتوکلاو شده نخست در سال 1924 در مؤسسه ویل تکنولوژی استکهلم، توسط دکتر اکسل اریکسون، آرشیتکت سوئدی ابداع شد. ایده ساخت این بلوک به سال 1920 میلادی در پی کمبود چوب و ازبین‌رفتن جنگل‌ها و در نتیجه آن‌ها کمبود مصالح ساختمانی بر می‌گردد.

 جوزف هبل، پیمانکار آلمانی 50 سال پیش با استفاده از دستگاه اندازه‌گیری، مخلوط‌کردن، قالب‌گیری و برش شروع به تولید این محصول کرد و جهت افزایش مقاومت این محصول از آرماتور کمک گرفت. از ویژگی‌های این محصول که توسط مهندسان معمار و مجریان ساختمانی مورد استقبال قرار گرفت می‌توان به سبک بودن در حین برخورداری از مقاومت بالا اشاره کرد. ابداع بلوک اتوکلاو شده یکی از مهم‌ترین دستاوردهای قرن 20 در زمینه ساخت‌وساز به شمار می‌آید.

انجمن AAC آمریکا (EAACA) و انجمن AAC اروپا (AACPA) به‌منظور حمایت از تولید و ترویج بلوک اتوکلاو شده تأسیس گردید.

استفاده از این محصول به‌سرعت در سراسر دنیا افزایش یافت طوری که در سال 1995 میلادی 51 کارخانه با ظرفیت تولید 31 میلیون مترمکعب در سال در سراسر دنیا به بهره‌برداری رسید و این رقم بعد از گذشت تنها سه سال به تعداد 150 واحد تولید و ظرفیت بیش از 50 میلیون مترمکعب در سال افزایش یافت. امروزه تولیدکنندگان عمده این محصول به ترتیب در قاره‌های اروپا، آمریکا و اقیانوسیه قرار دارند.

 در ایران نیز بتن هوادار اتوکلاو شده نخستین‌بار در سال 1365 با نام تجاری سیپورکس فعالیت خود را آغاز کرد. بتن هوادار اتوکلاو شده در سال 1367 با نام هبلکس معرفی شد و تا به امروز به تمام بتن‌های هوادار اتوکلاو شده در کشور هبلکس گفته می‌شود.

 ویژگی‌های بلوک‌های دیواری با بتن سبک گازی به شرح زیر است:

 بلوک‌های هوادار اتوکلاو شده با بتن سبک گازی، قابلیت استفاده در دیوارهای غیر باربر داخلی و خارجی را دارند. محدودیت‌های کاربری این بتن‌ها، باتوجه‌به رده مقاومتی آنها تعیین می‌شود.

 بتن‌های گازی از نظر رده مقاومتی به سه دسته با مقاومت‌های ۲/۵ – ۵/۰۰ و ۷/۵ مگاپاسکال تقسیم می‌شوند. از نظر جرم حجمی خشک نیز، این بتن می‌تواند جرم حجمی اسمی ۴۰۰ الی ۸۰۰ کیلوگرم بر مترمکعب را دارا باشد.

 بلوک‌های بتن گازی باید ویژگی‌های استاندارد ملی ایران به شماره ۸۵۹۳ را داشته باشند.

 جهت جلوگیری از تغییر شکل‌های نسبی در دیوار و اندود و در نهایت، کاهش احتمال ترک‌خوردگی، باید کرنش جمع‌شدگی ناشی از تغییرات رطوبت به حداکثر ۰/۰۲ درصد محدود شود.

 ملات‌های بکار گرفته شده جهت اجرای دیوار با بلوک‌های بتن سبک گازی باید مشخصات فنی مطابق استانداردهای شماره ۷۲۶-۱ و ۷۰۶-۲ مؤسسه استانداردهای ملی ایران را داشته باشد.

 تمهیدات لازم جهت جلوگیری مشارکت دیوارهای حاصل از بلوک‌های بتن سبک گازی در داخل دهانه قاب‌ها در رفتار لرزه‌ای سازه الزامی است.تأمین الزامات مربوط به نفوذپذیری، دوام، سیکل‌های ذوب‌شدگی و یخ‌زدگی و تشعشعات ماورای‌بنفش جهت دیوارهای خارجی ضروری است.باتوجه‌به جذب آب نسبتاً زیاد این محصول، رعایت ضوابط به محافظت دیوارها از تماس مستقیم با آب و یا چرخه‌های تر و خشک‌شدن متوالی الزامی است.

 کاربرد بتن سبک گازی

 بتن سبک گازی دارای مقاومت مناسب غیرسازه‌ای و وزن کم است. همچنین بتن سبک گازی در جرم حجمی و مقاومت‌های مختلف تولید می‌شود که بستگی به کاربرد موردنظر دارد؛ ازاین‌رو کاربرد بتن اتوکلاو شده را به این صورت نام برد:

 بلوک‌های سبک ساختمانی (جهت ساخت دیوارهای جداکننده)

 قطعات مسلح بتن گازی برای کاربردهای غیر باربر (مانند پانل‌های پرکننده سقف و دیوار غیر باربر)

 از مزایای بلوک‌های ساخته شده با بتن اتوکلاو

 مقاومت مناسب آن در مقابل آتش‌سوزی

 عدم صعود گازهای سمی از بلوک در هنگام اشتعال

 عملکرد حرارتی مطلوب

 عدم نیاز به عایق‌های حرارتی مجزا

 کاهش انتقال صوت

 افزایش سرعت ساخت

 کاهش در مصرف مصالح موردنیاز

 کاهش در جرم ساختمان و بار جانبی زلزله

 معایب بلوک‌های ساخته شده با بتن اتوکلاو:

 هزینه بالای بلوک اتوکلاو شده نسبت به دیگر مصالح ساختمانی

 جذب آب بالا و کاهش مقاومت در مناطق مرطوب

 جمع‌شدگی به هنگام خشک‌شدن

 نکات اجرایی مهم

 در صورت عدم رعایت الزامات فنی در تولید و نصب این بتن، مشکلات بهره‌برداری از قبیل ترک‌های ناشی از جمع‌شدگی و انبساط و انقباض حرارتی ایجاد می‌شود.

 درصورتی‌که بلوک اتوکلاو مرطوب باشد و یا به هنگام نصب ترک‌خورده باشد، مقاومت خود را از دست می‌دهد. جهت جلوگیری از این مشکل از خشک و سالم‌بودن بلوک به هنگام نصب اطمینان حاصل کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *